Na całym świecie około 300 mln kobiet ma infekcji HPV zakażenie HPV głównie te 16,18 jest związane z ponad 311 tys zgonów z powodu Raka Szyjki macicy każdego roku, jest też główną przyczyną raka odbytu wśród mężczyzn homoseksualnych.

HIV

Największe ryzyko zakażenia wirusem HIV niesie seks analny najmniejsze zaś oralny.

Ryzyko nowego zakażenia wirusem hiv jest większe aż o około 300% przy już istniejącym zakażeniu osoby wirusem HSV-2 tj. opryszczki narządów płciowych.

HSV-2

Opryszczka narządów płciowych Szacuje się że u ponad 500 mln. osób w wieku 15 -49 lat ma zainfekowane narządy płciowe wirusem opryszczki, kobiety są nawet sześć razy bardziej podatny na infekcję niż mężczyźni.

KIŁA

Prawdopodobienstwo przeniesienia zakażenia kiłą na heteroseksualnego partnera poprzez pojedynczy akt seksualny wynosi aż 51 -64%.

W 2016 r. prawie 1 mln kobiet w ciąży było zakażonych kiła spowodowało to ponad 350 tys. niekorzystnych wyników porodu.

MYKOPLAZMA

Odpowiada za większość przypadków nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej powikłania po tym zakażeniu mogą wystąpić głównie u kobiet w postaci zapalenia Szyjki macicy, zapalenia narządów miednicy mniejszej.  Infekcje są szczególnie niebezpiecznie w okresie ciąży- bywają powodem poronień,  porodów przedwczesnych i większej śmiertelności okołoporodowej noworodków.

RZEŻĄCZKA

A w już zaledwie po jednym epizodzie seksu z zarażonym partnerem ryzyko zakażenia u kobiety wynosi aż 60%-90% u mężczyzny zaś tylko 20% Rzeżączką rocznie zakaża się na świecie ponad 80 mln osób.

CHLAMYDIA

Od tysiąc dziewięćset dziesiątego czwartego roku Chlamydia jest najczęstszą chorobą przenoszona drogą płciową w Stanach Zjednoczonych.  Najbardziej dotknięte są nią kobiety młode wieku od 14 do 39 lat szybkość transmisji wynosi 4,5% na akt seksualny jeśli jeden z partnerów jest pozytywny wskaźnik procentowy jest nieco wyższy u kobiet niż u mężczyzny.